Wyszukaj

Edukacja:


Warning: strstr(): Empty needle in /home/wlasnysw/domains/appmedia.pl/public_html/nauka/kolekcje.php on line 115
Zobacz pełen tekst tutaj - Przeczytaj pełną wersję tutaj - Zobacz pełne szczegóły - - Odwiedź ten link - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj Współczesne środki masowego przekazu z całą swoją zaczepnością i coraz mniejszym przywiązaniem do pełnionej misji starają się w głównej mierze zrealizować odpowiednie domysły finansowe na nadciągający rok. Planowanie ramówki w telewizji tak samo jak zestawianie tematyki do czasopism opiera się w głównej mierze na podstawie analizy tego, co cieszy się absolutnie największym zainteresowaniem. Wszystko to niestety nie prowadzi do należytego poziomu zawiadamiania opinii publicznej, a ta w wielu przypadkach bierze własną wiedzę o rzeczywistości jedynie z tego, co okazuje telewizja i zapisuje ogólnodostępna prasa. To smutne, dostrzega się to w wielu badaniach socjologicznych, które dowodzą, jak niewielka grupa w całej społeczności posiada rzeczywistą wiedzę na temat przeróżnych niuansów układu politycznego. Nawet znajomość programów politycznych partii, na jakie się głosuje, nie jest tak powszechne, jak można by zakładać w przeciętnej demokracji liberalnej. To przykre, nie wszelkie społeczeństwa w takim samym szczeblu odczuwają się zobligowane do asystowania w demokracji.
Z jakich powodów wieś w Polsce ciągle nie jest zamożna? To znaczy wiadomo, że ciężko oczekiwać cudów, ale fakty są takie, iż przeciętny mieszkaniec polskiej wsi nie jest za bardzo wydajny. Przecież wydajność jest niesamowicie istotna, trzeba starać się o to by była jak największa. Trzeba zatem starać się o to, aby z pracy na roli utrzymywali się w większości duzi rolnicy. Bo przypomnijmy, że dopłacamy pieniądze do każdego rolnika, więc przydałoby się, aby tylko gospodarstwa rolne, które charakteryzują się ponadprzeciętną jakością oraz wydajnością w dalszym ciągu funkcjonowały w Polsce.
Poza tym UE to ciągle potęga. Jeżeli można użyć porównania piłkarskiego, to Unia Europejska jest jak drużyna, która odnosiła duże sukcesy, powodowała, że świat stawał się piękniejszy, lecz później popadła w duży kryzys. Miejmy zatem nadzieję, iż owy kryzys przeminie. Polska dzięki UE dużo szybciej się rozwija. Przecież gdyby nie choćby współpraca gospodarcza z RFN, ciężko byłoby dla nas swobodnie przejść przez kryzys. Musimy zwrócić uwagę, iż w Polsce na stałe bądź na pewien czas aktualnie przebywa kilkaset tys. osób z Ukrainy oraz Białorusi. To bardzo dobrze pokazuje, że obraliśmy odpowiednią drogę. Przecież w 1990 roku Białoruś z Ukrainą były zamożniejsze od Polski. Czyli tak naprawdę Unia Europejska da się lubić.
Oczywiście nie wszystkie z nich są naprawdę zamożne, lecz w porównaniu z chociażby większości krajów w Azji, to tak czy siak UE to wielka potęga. I choć ostatnio niezbyt szybko się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z choćby niektórymi azjatyckimi krajami, to musimy wiedzieć, że to w dalszym ciągu Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż naturalnie nie można powiedzieć, iż UE jest wspaniałą organizacją. Według mnie Unia Europejska to świetny pomysł - nawet po połączeniu i tak jesteśmy mniejsi, niż Chiny czy Indie, a więc wyłącznie jako zwarta organizacja możemy się liczyć.